Toplumsal cinsiyete duyarlı Savunuculuk Atölyemizi, 11-12 Nisan 2022 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirdik. Atölyede, İstanbul Yerel Eşitlik İzleme Planı için savunuculuk stratejileri geliştirildi.

Yayın Tarihi: 12.04.2022

İstanbul Savunuculuk Atölyesi Tamamlandı

Toplumsal cinsiyete duyarlı Savunuculuk Atölyemizi, 11-12 Nisan 2022 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirdik. Atölyenin ilk gününde CEİDizler Yerel Çalışmalar Koordinatörü Sunay Demircan savunuculuk faaliyetlerine ilişkin sunum yaptı. Ardından, Planlama Atölyesi ve İstanbul Yerel Eşitlik İzleme Platformu toplantılarında belirlenen başlıklar üzerinden savunuculuk stratejileri geliştirildi.

Atölyeye Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Beşiktaş Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi, Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Hakları Platformu (CİSÜ Platformu), Cinsiyet Eşitliği Politikaları Derneği, Eğitim Reformu Girişimi (ERG), Esenyurt Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği (KİH-YÇ), Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV), Kadir Has Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ofisi, Maltepe Belediyesi, Maltepe Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜKÇAM), Mekanda Adalet Derneği, SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Derneği (BoMoVu), Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), Şişli Belediyesi, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) ve Zeytinburnu Belediyesi temsilcileri katılım sağladı.

İstanbul’daki faaliyetlerimize ve Yerel Eşitlik İzleme Planı hazırlıklarımıza devam edeceğiz.


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.