Türkiye’de ilk defa hazırlanan Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini İzleme Yıllık Raporu, CEİDizler Proje paydaşlarına ve basına tanıtıldı.

Yayın Tarihi: 30.07.2021

Yıllık Rapor Tanıtım Etkinliği Gerçekleştirildi

Türkiye’de bir ilk olan ve Prof. Dr. Serpil Sancar, Prof. Dr. Gülay Toksöz, Doç. Dr. İlknur Yüksel-Kaptanoğlu, Doç. Dr. Emel Memiş, Dr. Hilal Arslan, Aslıhan Kabadayı, Oğuzhan Akyıldırım, Bengin İnanç tarafından hazırlanan Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini İzleme Yıllık Raporu CEİDizler Proje paydaşlarına ve basına tanıtıldı. 30 Temmuz 2021 Cuma günü gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Adana, Ankara, Gaziantep, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Mersin, Samsun ve Trabzon’dan sivil toplum örgütleri, belediye, akademi ve sendika temsilcileri ile basın katılım sağladı.

 

CEİDizler Proje Direktörü Ülker Şener’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, Prof. Dr. Gülay Toksöz ve Doç. Dr. İlknur Yüksel-Kaptanoğlu, 2019-2020 yıllarını kapsayan Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini İzleme Yıllık Raporu’na ilişkin sunumlar gerçekleştirdi. Prof. Dr. Gülay Toksöz raporun arka planı ve ‘Yapısal İzleme’ bölümü hakkında bilgi aktarırken, Doç. Dr. İlknur Yüksel-Kaptanoğlu ‘Göstergelerle İzleme ve Gösterge Verileri’ bölümünü sundu. Katılımcıların soru ve katkılarının alınmasının ardından toplantı sona erdi.


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.