Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini İzleme Raporu 2021-2022'nin Tanıtım Toplantısı 11 Kasım 2022'de Ankara'da gerçekleştirdik.

Yayın Tarihi: 11.11.2022

Tanıtım Etkinliğinde Buluştuk

Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini İzleme Raporu 2021-2022'nin Tanıtım Toplantısı 11 Kasım 2022'de Ankara'da gerçekleştirdik.

Facebook üzerinden canlı olarak da yayınlanan toplantı, Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gülay Toksöz’ün açılış konuşmasıyla başladı ve raporda elde edilen bulguların sunumları yapıldı. CEİDizler Proje Direktörü Ülker Şener, 30 büyükşehir belediyesinin toplumsal cinsiyet eşitliği çerçevesinde değerlendirildiği bölümü aktardı. Reyhan Karababa, Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı bütçe analizini sundu. Emel Memiş, bu yıl geliştirilen ve Türkiye’yi 35 OECD ülkesiyle Sağlıklı Yaşam Hakkı, Eğitim Hakkı, Çalışma Hakkı, İyi ve Yeterli Yaşam Hakkı, Kararlara Katılım Hakkı ve Şiddetsiz Yaşam Hakkı başlıklarında karşılaştıran CEİD-Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Endeksinin sonuçlarını aktardı. Toplantı, Hilal Arslan'ın 17 tematik alandaki güncel verilere ilişkin sunumuyla toplantı sona erdi.

2021-2022 yıllarında yaşanan gelişmeleri toplumsal cinsiyet eşitliği çerçevesinde ele aldığımız Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini İzleme Raporu'nu incelemek için lütfen tıklayınız.


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.