Toplumsal cinsiyete duyarlı Savunuculuk Atölyelerimizi, Mersin ile tamamladık. Mersin’deki paydaşlarımızla birlikte Mersin Yerel Eşitlik İzleme Planı için savunuculuk stratejileri geliştirdik.

Yayın Tarihi: 28.04.2022

Savunuculuk Atölyelerimizi Mersin ile Tamamladık

Toplumsal cinsiyete duyarlı Savunuculuk Atölyelerimizi, Mersin ile tamamladık. 27-28-29 Nisan 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen üç günlük atölyenin ilk gününde, Mersin Yerel Eşitlik İzleme Planı göstergeleri üzerine çalışma yapıldı ve öncelikler tespit edildi. CEİDizler Yerel Çalışmalar Koordinatörü Sunay Demircan’ın savunuculuk faaliyetlerine ilişkin sunumu ile başlayan ikinci günde vaka çalışmaları yapıldı ve ardından atölyede Mersin için savunuculuk stratejileri geliştirildi.

 

Atölyeye ANKA Üreten Kadın Derneği, Çağ Üniversitesi, GÖÇ-DER, Günebakan Kadın Derneği, Hayat Ağacı Kadın Kooperatifi, Hayata Destek Derneği, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mezitli Belediyesi, Mimoza Kadın Derneği, Tarsus Belediyesi, Türk Kadınlar Konseyi Derneği, Yenişehir Belediyesi temsilcileri katılım sağladı.

 

Mersin’deki faaliyetlerimize ve Yerel Eşitlik İzleme Planı hazırlıklarımıza devam edeceğiz.


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.