Mersin’de belediyeleri ziyaret ettik ve Yerel Eşitlik İzleme Platformu toplantımızı gerçekleştirdik.

Yayın Tarihi: 21.05.2024

Mersin’de Belediyeleri Ziyaret Ettik, YEİP Toplantımızı Gerçekleştirdik

CEİDizler Projesi Kapsamında Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan’ı 20 Mayıs 2024’te, Mezitli Belediyesi Başkanı Ahmet Serkan Tuncer’i 21 Mayıs 2024’te ziyaret ettik. CEİDizler Proje Direktörü Ülker Şener, Yerel Çalışmalar Koordinatörü Sunay Demircan, Yerel Çalışmalar Sorumlusu Bengin İnanç ve Mersin İl Koordinatörü Canan Yüce’nin katılımı ile gerçekleşen ziyaretlerde projemize ve Mersin’de gerçekleştireceğimiz faaliyetlere ilişkin belediye başkanları ile görüş alışverişinde bulunduk.

20 Mayıs 2024’te Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile yeni dönemde hazırlanacak olan Yerel Eşitlik Eylem Planı üzerine çalıştık ve Mersin’deki sivil toplum örgütlerinin de katılımı ile gerçekleşen haftalık toplantıda, dernek temsilcileri ile fikir alışverişinde bulunduk.

21 Mayıs2024’te ise Mersin’de Yerel Eşitlik İzleme Platformu toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda proje kapsamında Mersin ilinde yapılacaklara ilişkin katılımcılar ile fikir alışverişinde bulunduk ve bir önceki proje döneminde hazırlanan Yerel Eşitlik İzleme Planı ile Savunuculuk Planı’na ilişkin genel değerlendirmelerimizi yaparak yeni dönem plan hazırlıklarına başladık.

Mersin’deki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.