09 Aralık 2022’de İzmir’de ve 15 Aralık 2022’de Adana’da paydaşlarımızla buluşarak Kadın Danışma Merkezi formlarına ilişkin çalışmalar yürüttük.

Yayın Tarihi: 15.12.2022

KDM Formlarına İlişkin Çalışmalarımız Devam Ediyor

İzmir Yerel Eşitlik İzleme Platformu Savunuculuk Planı hedef göstergelerinden Kadın Danışma Merkezlerinin nitelik ve nicelik olarak kapasite artırımı çalışmaları devam ediyor. İzmir Kadın Dayanışma Derneği koordinasyonunda; İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli, Bornova, Kemalpaşa, Seferihisar, Karabağlar, Buca, Konak, Foça, Menemen, Gaziemir, Dikili, Menderes, Selçuk, Ödemiş ve Bayraklı Belediyelerinden oluşan 16 Belediyenin Kadın Dayanışma Merkezi çalışanları Çiğli Belediyesinin ev sahipliğinde 09 Aralık 2022’de bir araya geldi. Kadın Danışma Merkezlerinde kullanılan formların ortaklaştırılması ve veri temelli kullanıma yönelik yapılan çalışmayı, CEİDizler Proje Direktörü Ülker Şener katılımcılarla birlikte yürüttü.

Adana Yerel İzleme Bileşenleri ise, kadına yönelik şiddetle mücadelede işbirliğini arttırmak, ortak veri tabanı oluşturmak amacıyla Kadın Danışma Merkezlerinde kullanılan formları standart hale getirme çalışmaları kapsamında 15 Aralık 2022’de Seyhan Kent Konseyi ev sahipliğinde bir araya geldi.


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.