Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) tarafından yürütülen CEİDizler Projesi’nin yeni uygulama illerinden biri olan Eskişehir’de faaliyetlerimiz tanıtım toplantılarıyla başladı.

Yayın Tarihi: 29.11.2020

Eskişehir’de CEİDizler Projesi Tanıtım toplantıları gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) tarafından yürütülen CEİDizler Projesi’nin yeni uygulama illerinden biri olan Eskişehir’de faaliyetlerimiz tanıtım toplantılarıyla başladı.

26 Kasım 2020 Perşembe günü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hale Kargın, Tepebaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Mehtap Yıldız, CEİD Yönetim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Gülay Toksöz, Sevinç Ünal ve Proje Direktörü Ülker Şener’in katıldığı çevrimiçi toplantıda CEİDizler Projesi kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar aktarıldı. Belediyelerin, proje faaliyetlerine katkı ve katılımlarının değerlendirildiği toplantıda olası iş birlikleri konuşuldu.

Yerel yönetimlerle gerçekleştirilen toplantının ardından, Eskişehir’deki tüm hedef grupları buluşturan geniş katılımlı bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 27 Kasım 2020 Cuma günü çevrimiçi olarak düzenlenen toplantıya, Eskişehir Barosu Kadın Komisyonu, Üniversiteli Kadın Kolektifi, Eskişehir Eşitlik Platformu (ESEP), Büyükşehir, Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyeleri Kent Konseyi Kadın Komisyonları, Kadın Savunma Ağı, , Türk Kadınlar Birliği, Inner Wheel Eskişehir Kulübü, Makine Mühendisleri Odası Kadın Komisyonu, MorEl Eskişehir LBGTT Oluşumu, Eksi 25 Derneği, Anadolu LGBTİ, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Eskişehir Kadın Çalışma Gurubu, Tepebaşı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü, Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi’nden temsilciler katıldı. Katılımcıların kendilerini ve faaliyet alanlarını tanıtmalarıyla başlayan toplantı, Proje Direktörü Ülker Şener’in Projenin hedefleri, bugüne kadar kaydedilen ilerleme ve öngörülen faaliyetler hakkında bilgilendirici sunumuyla devam etti.

CEİD Yönetim Kurulu ve CEİDizler proje ekibinin de yer aldığı toplantı, katılımcıların soru, öneri ve katkılarının ardından sona erdi. Eskişehir’de proje faaliyetleri Yerel Eşitlik İzleme Platformu toplantılarıyla, iş birliklerinin güçlendirilmesiyle ve eğitimlerle devam edecek.


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.