Deneyim Paylaşımı Toplantılarımızın dördüncüsünü 15 Ekim 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirdik. Beylikdüzü Belediyesi’nin deneyimlerini aktardığı toplantıya belediyelerin eşitlik birimleri temsilcileri katılım sağladı.

Yayın Tarihi: 15.10.2021

Eşitlik Birimleri ile Deneyim Paylaşımı Toplantısı Gerçekleştirdik

Deneyim Paylaşımı Toplantılarımızın dördüncüsünü, belediye eşitlik birimleri temsilcilerinin katılımıyla 15 Ekim 2021 Cuma günü online olarak gerçekleştirdik. Toplantıda akademisyen Özgün Akduran ve Beylikdüzü Belediyesi eşitlik birimi sorumlularından Gizem Aykanat sunumlarını katılımcılar ile paylaştılar. Belediyelerde eşitlik çalışmalarının kurumsallaşması ve anaakımlaştırılması, belediye hizmetlerine ilişkin izleme yapılması konularının ele alındığı toplantıda bu konularda Beylikdüzü Belediyesi tarafından adımlar ve Beylikdüzü Belediyesi örneğinin nasıl şekillendiğine ilişkin deneyim aktarımı yapıldı.

 

Belediyelerin ve ilgili birimlerinin, izleme yapan örgütlerin ve Yerel Eşitlik İzleme Platfomlarının deneyimlerini aktarmaları ve faaliyetlerin değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen deneyim paylaşımı toplantıları CEİDizler Projesi kapsamında önümüzdeki aylarda da devam edecek.


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.