9-10 Kasım tarihlerinde yüz yüze gerçekleştirdiğimiz atölyemizde Ankara’nın mevcut durumu tartışıldı, planlama sürecine ilişkin önemli başlıklar belirlendi ve Ankara Yerel Eşitlik İzleme Planına yönelik grup çalışmaları yapıldı.

Yayın Tarihi: 11.11.2021

Ankara Planlama Atölyesi Tamamlandı

Ankara Planlama Atölyemizi tamamladık. 9-10 Kasım tarihlerinde yüz yüze gerçekleştirdiğimiz atölyemizde Ankara’nın mevcut durumu tartışıldı, planlama sürecine ilişkin önemli başlıklar belirlendi ve Ankara Yerel Eşitlik İzleme Planına yönelik grup çalışmaları yapıldı.

Atölyeye CEİDizler Proje paydaşlarımızdan olan 17 Mayıs Derneği, Ankara Barosu Gelincik Merkezi, Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Birimi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, Ankara Üniversitesi Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi (CTS), Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Başkent Üniversitesi CTS, Çankaya Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Eşitlik ve Farkındalık Bürosu, Eşit Nesiller Derneği, Genel-İş, İnsanca Yaşam ve Demokratik Toplum Derneği, Kadın Dayanışma Vakfı, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), KAOS-GL, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, Şehir Plancıları Odası Kadın Komisyonu, TED Üniversitesi, Tez Koop-İş, Ufuk Üniversitesi CTS, UniKuir Derneği, Yenimahalle Belediyesi Avrupa Birliği Ofisi ve Yeryüzü Kalkınma Kooperatifi temsilcileri katılım sağladı.

Atölyemizin ardından Ankara Yerel Eşitlik İzleme Planı hazırlıklarımız hız kesmeden devam edecek. Planlama Atölyelerimizse 11-12 Kasım tarihlerinde Eskişehir’le tamamlanacak.


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.