Adana YEİP çatısı altında toplumsal cinsiyet eşitliği için üniversite ve sivil toplum dayanışması büyüyor. Adana YEİP bileşenleri, 04 Ağustos 2022'de Çukurova Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni (KADAUM) ziyaret etti.

Yayın Tarihi: 04.08.2022

Adana'da Üniversite ve Sivil Toplum Dayanışması Büyüyor

Adana Yerel Eşitlik İzleme Platformu (YEİP), tüm bileşenleriyle bir araya gelerek Adana'daki toplumsal cinsiyet eşitliğini izleme temelli çalışmalarını tartışmaya ve geliştirmeye devam ediyor. 


Çukurova Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KADAUM) tarafından hazırlanan Eşitlik Eylem Planı, üniversite senatosu tarafından kabul edildi. CEİDizler Projesi Adana Koordinatörü Muhal İkikardeş ve YEİP ekibi, KADAUM Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan ve merkez yönetim kuruluna bu süreçteki tüm çaba ve emekleri için 4 Ağustos 2022 tarihinde teşekkür ziyaretinde bulundu. Adana YEİP bileşenleri, ziyaret esnasında KADAUM tarafından üniversite bünyesinde kurulan Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi hakkında da detaylı bilgi aldı. Adana'da toplumsal cinsiyet eşitliği için, üniversite ve sivil toplum dayanışması güçlendirilerek sürdürülecek.


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.