CEİDizler Projesi kapsamında uygulama illerimizden biri olan Adana’da Proje tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Yayın Tarihi: 20.11.2020

Adana’da Proje Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi!

CEİDizler Projesi kapsamında uygulama illerimizden biri olan Adana’da Proje tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

 

20 Kasım Cuma günü çevrimiçi olarak gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, Çukurova Kent Konseyi Kadın Meclisi, Türk Kadınlar Birliği, Kadın Adayları Destekleme Derneği, Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği, Sarıçam Kent Konseyi, Ceyhan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri, Seyhan Kadın Çocuk Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği, Ev Kadınları Kültür ve Dayanışma Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Seyhan Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi, Çukurova Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi, Avrupa Birliği Uyum, Gelişim, Kültür ve Çağdaş Yaşam Derneği, ELSA Genç Hukukçular Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, S.S. Verim Kadın İnisiyatifi İstihdam, Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi, Kozan Kent Konseyi, Doğal Haklar Derneği ve Dünya Kadın Yürüyüşü’nden temsilciler katıldı.

 

Katılımcıların kendilerini ve faaliyet alanlarını tanıtmalarıyla başlayan toplantı, Proje Direktörü Ülker Şener’in Projenin hedefleri, bugüne kadar kaydedilen ilerleme ve öngörülen faaliyetler hakkında bilgilendirici sunumuyla devam etti.

 

CEİD Yönetim Kurulu ve CEİDizler proje ekibinin de yer aldığı toplantı, katılımcıların soru, öneri ve katkılarının ardından sona erdi. Adana’da proje faaliyetleri Yerel Eşitlik İzleme Platformu toplantılarıyla, iş birliklerinin güçlendirilmesiyle ve eğitimlerle devam edecek.

 

 


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.