Toplumsal cinsiyete duyarlı Savunuculuk Atölyemizi 14-15 Mart 2022 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirdik. Adana Yerel Eşitlik İzleme Planı için savunuculuk stratejileri geliştirdik.

Yayın Tarihi: 15.03.2022

Adana Savunuculuk Atölyemizi Tamamladık

Toplumsal cinsiyete duyarlı Savunuculuk Atölyemizi 14-15 Mart 2022 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirdik. Atölyenin ilk gününde, Proje Direktörü Ülker Şener tarafından savunuculuk faaliyetlerine ilişkin sunum yapıldı. Ardından, Planlama Atölyesi ve Adana Yerel Eşitlik İzleme Platformu toplantılarında belirlenen başlıklar üzerinden savunuculuk stratejileri geliştirildi.

 

Atölyeye Adana platform bileşenleri olan Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği, Adana Kadın Dayanışma Merkezi ve Sığınmaevi Derneği, Çukurova Belediyesi, Çukurova Kent Konseyi, Euroder, Ev Hanımları Dayanışma ve Kalkındırma Derneği, Kadın Adayları Destekleme Derneği, Kadına Özgürlük ve Eşitlik Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı, Sarıçam Kent Konseyi, Seyhan Belediyesi, Seyhan Kadın Çocuk Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği ve Türk Kadınlar Birliği temsilcileri katılım sağladı.

 

Adana Yerel Eşitlik İzleme Planı hazırlıklarımıza devam edeceğiz.

 

 


Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.